SAMEKNIVAR, 2 stk. Ben læder og træ, uidentificerede kunstnere, 20. århundrede.

235054. SAMEKNIVAR, 2 stk. Ben læder og træ, uidentificerede kunstnere, 20. århundrede.

Rensdyrhornskniv signeret RB på bladet og AN? på benet. Knivlængde 18 cm, totallængde 23 cm Kniv signeret OJ på bladet og PL-99 på læderet. Knivens længde er 13 cm, den samlede længde er 15,5 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.210