234936. VÆGGE i gustaviansk stil, 20. århundrede.
Vægur i forgyldt træ udskåret indretning med pastellag Højde 60 cm Vedhæng og nøgle medfølger.
Stand, ridser, slidt forgyldning Løse detaljer Glas over urskive mangler ikke, hængsler mangler Ikke funktionstestet.