Jaeger-LeCoultre, ARMBÅNDSUR / herreur, model 'Club', automatisk urværk, med urkasse af stål og plastglas, forsynet med mørkeblå urskive med stregindeks, udstyret med time-, minut- og sekundvisere samt dag- og datovisning, med en mørkebrun læderrem med stiftspænde, kassediameter: 38,8 mm, remlængde: 25 cm, rembredde: ca. 17,5 mm.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, delvist lette ridser og tegn på oxidation, dagsdisplay lettere beskadiget. Funktionel på tidspunktet for katalogisering.
Stockholms Auktionsverk garanterer ikke funktionalitet.