FRITZ KOCHENDÖRFER (1871-1942). Skulptur, rytter til hest, nr. 217, Art Nouveau, omkring 1920'erne.

2347204. FRITZ KOCHENDÖRFER (1871-1942). Skulptur, rytter til hest, nr. 217, Art Nouveau, omkring 1920'erne.

formentlig bronzeglaseret keramik, signeret, højde ca. 60 cm, længde 51 cm.

slitage, mindre afvisning, manglende sværd, skader og reparation.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 516