FOOD SERVICE DELE i porcelæn, 18 dele, Hackefors, 1940'erne.

234509. FOOD SERVICE DELE i porcelæn, 18 dele, Hackefors, 1940'erne.

Dekor af blåklokker og forgyldte kanter.
Middagstallerkener 4 stk, diameter 24 cm.
Dybe tallerkener 6 stk, diameter 24 cm Tallerkener 6 stk, diameter 21 cm.
Såsterrin, længde 22 cm.
Skål, 21x21 cm, højde 6 cm.
Mærket Hackefors.

Have på.
Forgyldning og dekoration mangler.
Skål med afvisning af fodring.
Middagstallerken med Kantstødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Såsterrin, længde 22 cm.
Skål, 21x21 cm, højde 6 cm.
Mærket Hackefors.

Have på.

Antal besøg: 780