SALGSSKAB, renæssancestil, første fjerdedel af det 20. århundrede.

234256. SALGSSKAB, renæssancestil, første fjerdedel af det 20. århundrede.

Egetræ. Rigelig udskåret dekoration af blandt andet løvemascaroni og akantusblade. Tre låger med delglas og tre skuffer. Længde 200, bredde 62, højde 250 cm.

Mindre skader på dekorative dele. Ellers Brugsslitage.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 2.129