DIANA BURNETT. TRE STUDIO KERAMÆRK STENtøj GRYDER.

2340043. DIANA BURNETT. TRE STUDIO KERAMÆRK STENtøj GRYDER.

Først i squat form, celadon glasur Signeret til base.
12 cm høj x 22 cm diameter.
Anden med dryppet sang de boeuf dekoration hele vejen igennem.
Initialeret og dateret '08 til base 17 cm høj x 24 cm diameter.
Den tredje med tenmoku over jernglasur med koncentrisk voksresist dekoration.
Signeret 'Diana Burnett 2012' på undersiden, 12 cm høj x 20 cm diameter.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

12 cm høj x 22 cm diameter.

Ingen anmærkninger.

The Auction Hub
Antal besøg: 377