ERIK WÖRTZ. sofa, "Tibro", IKEA, 1967.

2336501. ERIK WÖRTZ. sofa, "Tibro", IKEA, 1967.

Længde 186 cm Højde 70 cm Stel i Bangkok teak, Løse sæde- og ryghynder.

Brugsslitage, mærker / ridser / gnidninger. Polstring med løse tråde / ujævnheder / stedvis falmning.

Kunstner/designer

Erik Wörtz (1916–1997)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Erik Wörtz (1916–1997)

Antal besøg: 942