2333733. Kommode, Louis XVI, Frankrig, 1700-tallet.
Fineret med mahogni med beslag i forgyldt bronze. Stenplade. Bredde 126 cm, dybde 60 cm, højde ca. 83 cm.
Slitage, revner, orme-tunge steder, skader, reparationer. Skiven med omfattende reparation. Omfattende renoveret og suppleret.
Nøgler mangler.