SOFA, årgang, 1960'erne.

SOFA, årgang, 1960'erne.
2333464. SOFA, årgang, 1960'erne.

Sofa, to-personers, fuldpolstret med tekstil af lysegrøn fløjlstype. Løse dunpuder. Næsesavfjedre nedenunder. Ben i ek.
Anden halvdel af det 20. århundrede.
Højde 82 cm Sædehøjde 38 cm Længde 150 Dybde ydre mål 80 cm.

Brug på armlæn, på ryg, se billeder. Almindelig Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 272