CARL MALMSTEN. Lampebord, 2 stk., "Oval", plakettemærket.

232907. CARL MALMSTEN. Lampebord, 2 stk., "Oval", plakettemærket.

Oval skive.
Let buede ben.
Højde 48 cm, bredde 43 cm, bredde 54 cm.
Bræddernes kanter i forskellige træsorter.

Brugsslitage.
Brædderne med afblegning, lettere vandskader og små ridser.

Kunstner/designer

Carl Malmsten (1888–1972)

Få foretaget en gratis vurdering!

Oval skive.
Let buede ben.

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Carl Malmsten (1888–1972)

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besøg: 1.111