FOOD SERVICE, porcelæn, 57 dele, F Adolph Schumann, Tyskland, anden halvdel af det 19. århundrede.

2324804. FOOD SERVICE, porcelæn, 57 dele, F Adolph Schumann, Tyskland, anden halvdel af det 19. århundrede.

15 tallerkener, diameter 24 cm 6 dybe tallerkener, diameter 25 cm 12 tallerkner, diameter 20 cm 13 tallerkener, diameter 15,5 cm Suppeterrin med låg, diameter 23,5 cm 2 underkopper, længde 23-25 cm 2 serveringsfade oval form, længde 27-40,5 cm 3 serveringsfad kvadratisk, 17-19 cm 2 serveringsfad oval form med hank, længde 27 cm Todelt serveringsskål, længde 14 cm.

Brugsslitage, mindre glasurtab. Forskellige årgange.
32 dele med Kantstødt og revner medfølger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 551