SERVICE, 47 dele, porcelæn, "Lotus", Björn Wiinblad, Rosenthal. Midten af det 20. århundrede.

232188. SERVICE, 47 dele, porcelæn, "Lotus", Björn Wiinblad, Rosenthal. Midten af det 20. århundrede.

Hvidt porcelæn med blå dekoration i relief i form af et lotusblad. Tagget "Studioline, Rosenthal".
11 middagstallerkener, diameter 25 cm.
11 starttallerkener, diameter 21,3 cm.
12 dybe tallerkener, diameter 17,8 cm.
12 desserttallerkener, 17,2 cm.
1 sauceskål, højde 14,5 cm, diameter 16,5 cm.

Mindre Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre Brugsslitage.

Antal besøg: 7.591