2319395. ERIK OLE JØRGENSEN. Sofa model EJ 220, tre-personers, 1990'erne.
Lavet til Fredericia Møbler. Løse puder betrukket med hvidt tekstil.
Længde 212 cm, dybde 86 cm, højde 73 cm og sædehøjde 42 cm.
Tekstil let snavset, Brugsslitage, ridser og gnidninger.