230940. LYS, et par, forsølvet metal, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF).
Stemplet WMF som 52 og WMF 52 Fire lette arme understøttet af en mand og en kvindefigur, hver med en putti (barn).
Højde henholdsvis 55 og 56 cm.
Brugsslitage, en del misfarvning og en klinge afvist.