2 krydderiglas, Salt og Mel, Import.
2 krydderiglas, kaffe og te, Rörstrand.
4 krydderiglas, laurbærblade, peber, ingefær og nelliker, design Signe Persson Melin.
Salt- og peberkar, Rörstrand.
Brugsslitage.
Saltkar, Rörstrand mangler en korkprop i bunden.