230279. VASER, samt karaffel, Kosta, Strömbergshyttan og Orrefors.
Karaffel, signeret Strömberg og nummerering, højde 28 cm Vase, Göran Wärff for Kosta, signeret, højde 19 cm Vase, Orrefors, mærket, højde 16 cm.
Ridser på undersiden af vaser og karaffel.