Et par sølv ørestikker klosæt med naturlig schweizisk blå topas og udstyret med sommerfuglerygge.
Hver nitter i dette par er sat med en ovalskåret blå topas ædelsten, der måler 8 x 6 mm.
Den samlede vægt af de to topas er 2.00ct ca. Topaz prale har en kølig blå farve og god klarhed.
Disse øreringe er af sølv, stemplet "925".
Samlet vægt: 1,7 gram.
Som ny/god.