SWISS BLUE TOPAZ nitter.

SWISS BLUE TOPAZ nitter.
2297573. SWISS BLUE TOPAZ nitter.

Et par sølv ørestikker klosæt med naturlig schweizisk blå topas og udstyret med sommerfuglerygge.

Hver nitter i dette par er sat med en ovalskåret blå topas ædelsten, der måler 8 x 6 mm.

Den samlede vægt af de to topas er 2.00ct ca. Topaz prale har en kølig blå farve og god klarhed.

Disse øreringe er af sølv, stemplet "925".

Samlet vægt: 1,7 gram.

Som ny/god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt: 1,7 gram.

Som ny/god.

Antal besøg: 284