229472. Sæt, 5 dele, glas og keramik, 20. århundrede.
1 skål Fuga, Sven Palmqvist, Orrefors, 1 askebæger Erik Höglund, Boda, 2 små tallerkener Vicke Lindstrand, Uppsala Ekeby og en krydderikrukke Berså, Stig Lindberg, Gustavsbeg.
Tallerkenerne er meget slidte, krydderiglassprinten til låget mangler, Brugsslitage.