TIBETANSK HÅNDMALT KRABINE.

TIBETANSK HÅNDMALT KRABINE.
2285130. TIBETANSK HÅNDMALT KRABINE.

Et tibetansk håndmalet udskåret menneskekranie brugt i tibetanske helligdomme som beskyttelse mod ondskab og påmindelse om moral, H. 16cm.

Enkelte ridser og brugsspor ved maling.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 224