228482. DINKY LEGETØJ, Prämeta, Lesney og mere. 16 dele.
Længde 10 - 25 cm. SIKU Racerbil i plast. TippCo brandbil.
Skader og slitage. Premium Jaguar med arbejdsbevægelse, men et hjul er løst og et mangler. SIKU trasig. Tippco-bevægelsen virker ikke og stigen er i stykker.