228277. SPISEMØBLER, 5 dele, gustaviansk stil, senere del af det 20. århundrede.
Ovalt bord med to tillægsplader, 4 stole med bundt stole, gennembrudt ryg med kærv, skåret dekoration, riflede ben, fleuron dekor. Bordhøjde 73, længde 150, bredde 95 cm. Indsæt brædder 95x30 cm. Stole med stofbetrukket polstret sæde.
Slitage, skrammer, ridser og blå mærker.