Harry Ivens TANZANIT RING SØLV signeret.

2276711. Harry Ivens TANZANIT RING SØLV signeret.

Den elegante damering er lavet af 925 sølv og stemplet, den bærer også signet fra Harry Ivens, USA.
Ringhovedet er sat med to dråbeformede facetslebne tanzanitter i modsatte retninger. Ringskuldrene bærer runde facetslebne tanzanitter, som er sat i hvide topaser.
RG 56 = ringskinnens indre diameter 17,7 mm Ringhoved 22,7 x 15,5 mm Vægt 6,7 gram.

meget velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

meget velbevaret.

Inter-Arte
Antal besøg: 321