Malawi rubinring, guld 375.

Malawi rubinring, guld 375.
2276478. Malawi rubinring, guld 375.

stemplet gult guld 375 (9 karat), ca. 3,5 gram, ring i moderne brodesign med 7 Malawi rubiner på ca. 3,3 x 3,3 mm tilf. 1,81 ct. sæt i prinsesseskåret i kanalindstilling, ringstørrelse 53/54, indvendig diameter 17,1 mm, med smykkecertifikat.

Meget velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Meget velbevaret.

Antal besøg: 622