2264742. BARSKAB, palisander, 1960'erne / 70'erne.
Barskab i palisanderfiner på sammenkoblet benstativ. Bardel med spejl interiør, og to skuffer.
Mål: bredde 79,5, dybde 41, højde 121 cm
Brugsslitage ridser og mærker. En dør med revne i kant, en dør der trænger til reparation og renovering.