225015. SERVICE, 18 dele, "Anemon", Marianne Westman, Rörstrand. 1965-68.
1 kande, højde 12 cm.
1 flødekande, højde 8,8 cm.
5 flade tallerkener, diameter 24 cm.
5 dybe tallerkener, diameter 19 cm.
6 stk tallerkener, diameter 18 cm.
Brugsslitage, ridser. 2 flade plader med et lille Kantstødt under brættet. Kande med carackelyr og indvendig misfarvning.