Kommode, gustaviansk stil, Arthur G. Lidner, Helsingborg. Midten af det 20. århundrede.
224887. Kommode, gustaviansk stil, Arthur G. Lidner, Helsingborg. Midten af det 20. århundrede.
Fineret med forskellige træsorter. Intarsiadekor. Messing beslag. Marmorplade. To skabe og en låge med hylder bagved. Skuffe over skab med låge. Længde 140, bredde 56, højde 83 cm.
Brugsslitage. Mærker. Rapport. Minimalt Kantstødt i bagkanten af skiven. Nøglen lidt skæv, virker.