ÆSKER, 2 stk og VÆGTKIT, messing, 1700-/1800-tallet.

22454. ÆSKER, 2 stk og VÆGTKIT, messing, 1700-/1800-tallet.

Dosis evighedskalender, dateret 1787. Længde 12,5.
Æske dekoreret med blomster.
Vægtsæt æske dateret 1822.

Vægtsætkassen mangler indvendige vægte. Slitage, ridser, buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Æske dekoreret med blomster.
Vægtsæt æske dateret 1822.

Antal besøg: 771