MICHAEL POHLMANN. Skulptur/figur, 'Broken Egg Shape', marmor, 1987.

2242832. MICHAEL POHLMANN. Skulptur/figur, 'Broken Egg Shape', marmor, 1987.

Michael Pohlmann, Skulptur / Figur, 'Broken Egg Shape', Marmor, 1987. Biomorfisk skulptur i hvid og pink marmor placeret på to blokformede antracitgrå bunde, totalmål: H.86cm, L.30cm, D.50cm Skulptur: H.35cm, L.30cm, D.30cm.

Alderssvarende spor af gnidning, delvise ridser og skår i marmoren.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 656