2238206. KAFFESÆT, 40 stk., Karlskrona Porslinsfabrik.
Kobber, 12 stk, højde ca 5 cm.
Kaffeskål, 14 stk, diameter ca 14 cm.
Tallerkener, 12 stk, diameter ca 18 cm.
Flødekande og sukkerskål.
Brugsslitage. Gnid ind i gulddekor. 13 af 14 kafferetter mangler et stempel, Kantstødt på undersiden af flødekanden. Variation i farve forekommer.