BORDPENDUL, Louis XVI stil, bronzeret og forgyldt metal og alabast, 1800-/1900-tallet.

223719. BORDPENDUL, Louis XVI stil, bronzeret og forgyldt metal og alabast, 1800-/1900-tallet.

Bonde og hest Længde 38, bredde 19, højde 47 cm.

Nøgler mangler, signering foran på værket slidt og brud i metal på bagsiden ornamentik.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 693