BOGSKAB, MAHOGNY, 1800-tallet.

2233461. BOGSKAB, MAHOGNY, 1800-tallet.

Reol skåret og drejet dekoration, med glasdør, 4 flytbare hylder, samt skuffe, Højde inkl krone ca. 195 cm, bredde 70 cm, dybde 40 cm.

Brugsslitage, mærker, ridser, delvist bleget på siderne. Der er en nøgle, der fungerer dårligt, sandsynligvis ikke den originale nøgle.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.890