222556. PABLO PICASSO (1881-1973). le buket.
Farvelitografi på håndlavet papir med vandmærke, begrænset samlerudgave, HÅNDT-nummereret 540/1000 nederst til venstre, signeret og dateret 15.4.58 nederst til højre i printet, original SPADEM(Société de la Propriété Artistique et des Dessins et-Module) Udgiver Paris 1983. ca. 66 cm x 50 cm.