2224159. Sidebord, træ, Kina.
2224159. Sidebord, træ, Kina.
Sidebord, træ, Kina. Konstruktion af glaseret træ med stivede ben og to mellemniveauer, dekorativt gennembrudt hele vejen rundt, H.73cm, L.40.5cm, B.30cm.
Alderssvarende tegn på slid og slid, glasurslitage, delvise ridser og pletter.