2222739. EN SAMLING AF GLAS MIKROSKOP STUDIESLASER.
Midten af det tyvende århundrede, indeholdt i to papkasser, af G Ryder & Company Ltd. stemplet med bred pil, den første 5 58, den anden 7 61.
Viser patologiske og andre prøver inklusive hud, øjne og tænder, urinveje osv.
Cirka 80-100.
Og en slide-kasse af træ med ca. 80 elevdias, alle annoterede og med kartotekskort.
Ikke samlet.
Ikke garanteret.
Som set.
Æsker med ujævnheder, mærker og mindre skader.
Cirka 80-100.
Ikke samlet.
Ikke garanteret.
Som set.