VICTOR VASARELY. Farvelitografi, 'Ailho', 1972.

2220201. VICTOR VASARELY. Farvelitografi, 'Ailho', 1972.

Victor Vasarely (1906-1997), farvelitografi, 'Ailho', 1972. Geometrisk komposition med polykrome farvefelter, signeret med blyant nederst til højre og redigeret som '70/150' nederst til venstre, 33x38,5 cm (52x67,5 cm).

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Victor Vasarely (1906–1997)

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Victor Vasarely (1906–1997)

Antal besøg: 775