Sæt FOR MALERI. Dressur. 3 st. Tryk efter ætsning. Joh. El. Ridning.
221960. Sæt FOR MALERI. Dressur. 3 st. Tryk efter ætsning. Joh. El. Ridning.
Reproduktion af raderinger lavet i Augsburg i midten af det 18. århundrede 1 Parade du Cheval trottan a gauche, Signeret PSCM Joh El. Ridning inv. des. et exc. AF
1. Le Trot a droite sur le Cercle Large, Signerad med PSCM Joh El. Ridning inv. des. et exc. AF
1 stk Højrehåndspallotade, Signeret med PSCM JE Ridning inv. des. og excud. AV-tekst på fransk, tysk, latin Johann Elias Ridinger (1698-1767) Alt omkring 36x48 cm.