2217566. THOMAS HARNDT. Genalde, 'Composition II', Berlin.
Thomas Harndt (f. 1932), Genälde, 'Composition II', olie på panel, Berlin. Abstrakt komposition med farvefelter i blå, hvid og lysebrun, ovalt billedudsnit, signeret og topograferet på bagsiden, 68,5x55cm (95,5x80,5cm).