HASSAN ATIA. Tegning, abstrakt komposition, 2012.

2217525. HASSAN ATIA. Tegning, abstrakt komposition, 2012.

Hassan Atia (f. 1953), tegning, abstrakt komposition, mixed media på papir, 2012. Abstrakt polykrom komposition, signeret og dateret nederst til venstre, 99x69cm (103x72,5cm).

Det nederste venstre hjørne af arket mangler, samt en 1,5 cm lang flænge i højre kant af billedet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 776