2216226. KNALLERT, Tomos/Puch, lyseblå, 1960-62.
Kilometerstand 5826 km, Original motor og original sadel medfølger.
Hele knallerten er bygget af Puch MS 50 dele i Jugoslavien.
Kan ses i auktionslokalet.
Køreklar og kører godt ifølge sælger. Nøglen mangler. Ikke prøvekørt af auktionsorganet. Veteran halveret uden anmærkning. Nye Continental dæk. Original lak. Brugsslitage. Nyere Puch motor. to-trins fodkontakt sandsynligvis fra 1963.
Kan ses i auktionslokalet.