SADELPALLE i træ med lædersæde. 20. århundrede.

219696. SADELPALLE i træ med lædersæde. 20. århundrede.

Sadelskammel med aftagelig hynde og dekoration i malet metalplade Hynde med betræk af træuld og snøret pudebetræk i læder. Hynde med præget dekoration af egyptiske motiver.

Brugsslitage til pude knækket, metalpladedekoration løs, bensnøring knækket.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.785