2195956. ET VINTAGE ENFIELD EGE MANTELUR.
Det tyvende århundrede, cirkulær med metalurskive, buet top flankeret af to søjler, messingværk stemplet Smiths Enfield lavet i England, højde 21 cm, bredde 38 cm.
Bevægelse ikke testet og ikke garanteret, fineren med nogle mærker og ridser svarende til alder.