CHRYSOPRASE RING signeret LA LUNA DESIGN BERNHARD CONRADT.
2189912. CHRYSOPRASE RING signeret LA LUNA DESIGN BERNHARD CONRADT.
Den ekstravagante ring er lavet af 925 sølv og forgyldt i 14 karat gult guld, stemplet og signeret for La Luna Design, Bernhard Conradt Idar-Oberstein.
Den er sat med en oval chrysoprase cabochon på 3,5 ct. Omgivet af et entourage af 24 runde facetslebne grønne turmaliner.
RG 63= 20,0 mm Ringbåndets indre diameter Ringhoved 19,1 mm x 18,3 mm Krysopras ca. 8mm x 10mm vægt 6,3 gram.