2182246. EN MÆNGDE BØGER VEDRØRENDE POLO.
9 bøger om Polo hovedsageligt af eller redigeret af Horace A. Laffaye Diccionario De Polo, No. 73 og signeret af Horace A. Laffaye El Polo Internacional Argentino - Signeret af Horace A. Laffaye Polo i Britan - Signeret af Horace A. Laffaye The Polo Encyclopedia - Signeret af Horace A. Laffaye Profiler i Polo- Signeret af Horace A. Laffaye.
Ikke samlet Enkelte mærker og ridser på indbindingen, Enkelte folder og mindre rifter.
Nogle mindre rævninger og pletter i forhold til alder og brug.
vandskade på The Lonsdale Library Vol XXI Polo Med bogplader.