2181038. ANDREAS NOSSMANN. 'Charging Bull', mixed media.
Andreas Nossmann (*1962), 'Charging Bull', mixed media, signeret og dateret nederst til højre: '2008', indrammet, billedmål: 70 x 85 cm, rammemål: 116 x 125 cm.