217826. SMYKKER, 4 dele, delvist sølv.
Perlekæde, perlebegrænsning, opera længde ca 118cm. Brocher, 2 stk i lavkvalitets sølv. Øreringe i lavkvalitetssølv med marcasit- og perlebegrænsning, skruemekanisme.
Brugsslitage. Mindre ridser. Mindre farvetab på øreringe.