Sæt DIVERSE. Keramik, kobber, messing. 6 dele. 20. århundrede.

217034. Sæt DIVERSE. Keramik, kobber, messing. 6 dele. 20. århundrede.

1 saltglaseret krukke med dobbelt gennembrudte hanke, højde 27 cm, stemplet Höganäs HB 8L 1 saltglaseret flaske med gennembrudt hank, højde 25 cm, stemplet Höganäs HB og bundsigneret SB
Et par lysplader i messing, højde 28 cm 1 stativpotte i messing med dobbelt gennembrudte greb, højde 18,5 cm 1 spand i kobber med skulder uden hank, højde 19 cm.

Brugsslitage, buler, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, buler, ridser.

Antal besøg: 859