OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. olie på lærred, monogram signeret, århundredeskiftet 18/1900-tallet, Landsby med folkeliv.
215975. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. olie på lærred, monogram signeret, århundredeskiftet 18/1900-tallet, Landsby med folkeliv.
50 x 72 cm.
Oplyst med UV-lys, usynligt markeret: venstre hjørne øverst "DR JETEL" og højre hjørne øverst "Jetel".
Herkomst: Bo efter Dr. Georg Jetel, Falköping, oprindelse Tjekkiet.
50 x 72 cm.