2152024. SKRÅENDE FLAP-SKRIVEBORD, bejdset fyrretræ, skriveklap med underliggende skuffeinteriør, 1700-tallet.
4 skuffer med trækbeslag i messing med engle.
Længde ca 117 cm, bredde ca 44 cm, højde ca 111 cm.
Aldersrelateret Brugsslitage. Mærker, ridser.
Nøgler mangler.