Forgyldt, dekoration med bl.a. båndroset, stofbetræk, signeret PC. Længde 180, højde 96 cm.
OBS: Ikke guldfarvet på bagsiden. Kun beregnet til hovedsiden af sengen.
Brugsslitage.